سفارشات خود را برای  بالا 100 هزار تومان را با پیک رایگان تجربه کنید

مقالات

فرق عطر و ادوپرفیوم

فرق عطر پرفیوم با ادوپرفیوم

امروزه استفاده از عطرها به یک عادت روزانه در میان عطردوستان تبدیل گردیده است، به طوری که بسیاری از افراد برای آن که صاحب عطر مورد علاقه‌شان شوند حتی حاضرند هزینه‌های گزافی هم پرداخت نمایند. می‌توان گفت در صنعت عطر و ادکلن برندهای زیادی به تولید انواع عطرها با رایحه‌های مختلف می‌پردازند، این عطرها تفاوت‌های در میزان غلظت عصاره روغنی در الکل، اسانس‌های به کار رفته، حلال‌ها و… خواهند داشت. کم یا زیاد شدن روغن معطر منجر به تولید عطر پرفیوم، ادو پرفیوم و… می‌گردد. بنابراین در این مقاله به طور دقیق به بررسی انواع این عطرها می‌پردازیم و مهمترین فرق عطر و ادو پرفیوم را بازگو می‌نماییم.

عطر چیست؟

عطر به معنی رایحه‌ی خوشبو و دل‌پذیر می‌باشد که از واژه معطر گرفته می‌شود. معمولاً زمانی که افراد برای خرید عطر به عطرفروشی‌ها مراجعه می‌کنند با واژه‌های همچون پرفیوم، ادوپرفیوم، ادوتولیت و… مواجه می‌گردند که ممکن است دچار سردرگمی شوند. این اصطلاحات در واقع سرچشمه از میزان ماده معطر روغنی عطرها می‌گیرد، به طوری که هر چقدر درصد این ماده بالاتر و غلیظ‌تر باشد، عطرها از ماندگاری بیشتری برخوردار می‌گردند و اسم‌هایشان نیز دچار تفاوت‌های خواهد شد. برای بسیاری از افراد فاکتورهای زیادی جهت انتخاب عطرها مدنظر است که شامل ماندگاری عطر، قیمت محصول، رایحه، برند و… می‌باشند. بنابراین واجب شد تا مخاطبان تفاوت‌ عطرها با یکدیگر را بدانند تا بتوانند انتخاب مناسب‌تری داشته باشند، مثلا باید بدانند فرق عطر پرفیوم با ادوپرفیوم در چیست؟

عطر پرفیوم از بهترین نمونه عطرها به شمار می‌آیند که مناسب استفاده افراد با پوست حساس می‌باشند، از آنجایی که در این نوع عطرها میزان الکل کمی استفاده گردیده، به همین جهت موجب خشکی پوست بدن نمی‌شوند. همچنین در ساخت عطر پرفیوم بین ۲۰ تا ۴۰ درصد از مایع روغنی معطر از اسانس‌ها استفاده می‌شود، بنابراین خالص بودن مایع روغنی منجر به ماندگاری بالا و گرانی این نمونه عطرها می‌گردد.‌ به طوری که کاربر تنها با یکبار اسپری نمودن عطر ۲۴ تا ۴۸ ساعت بوی آن را بر بدن و لباس خود حس می‌نماید.‌ بنابراین افرادی که به دنبال خرید عطری بادوام و خوش‌رایحه هستند، می‌توانند به انتخاب عطر پرفیوم بپردازند، این عطرها به دلیل غلظت ماده روغنی‌شان از خط بوی فوق‌العاده‌ای برخوردارند، البته از قیمت این نمونه عطرها در رنج بالایی قرار دارد.

ادو پرفیوم چیست؟

تعریف ادوپرفیوم

 ادوپرفیوم‌ها که با علامت EDP نمایش داده می‌شوند، بعد از عطرهای پرفیوم بیشترین غلظت و ماندگاری را دارند، کسانی که دوست دارند رایحه عطرشان را در طی روز تنها خودشان حس کنند و از استشمام آن لذت ببرند باید از این نمونه عطرها استفاده نمایند. اینجاست که عطردوستان باید فرق عطر با ادوپرفیوم را بشناسند تا انتخاب مطمئن ‌تری داشته باشند.

رایحه‌های این نمونه عطر از نت‌های قوی و در عین حال ملایمی برخوردار می‌باشند که رد بوی آن هر چند به مدت ۸ ساعت بر روی پوست دوام دارد، اما کمتر به اطراف پراکنده می‌شود و موجب سردرد شدن افراد حساس نمی‌گردد. رایحه‌های این عطرها با یکبار اسپری نمودن از صبح تا غروب مشام را می‌نوازند و به هنگام شب تنها رد بوی خفیفی از آن حس می‌شود. بنابراین ماندگاری این عطرها کمتر از پرفیوم می‌باشد که علت آن هم وجود ۱۵ تا ۲۰ درصد ماده روغنی در فرمولاسیون این محصول می‌باشد. این عطرها با آب و الکل بیشتری رقیق شده‌اند، به همین جهت سبک‌تر از پرفیوم‌ها می‌باشند.

فرق عطر پرفیوم با ادو پرفیوم چیست؟

دانستن فرق عطر پرفیوم با ادوپرفیوم به خریداران این رایحه‌ها کمک زیادی می‌نماید، چرا که برخی از افراد به دنبال عطرها با رایحه‌های ماندگارتر هستند، برخی نیز عطرهای سبک‌تر را بیشتر می‌پسندند. بنابراین علاقمندان عطرها باید به خوبی با تفاوت‌های این عطرها آشنا شوند. می‌توان انواع فرق این عطرها با یکدیگر را این چنین بیان کرد:

  • اسانس‌های روغنی که در ترکیبات عطر پرفیوم به کار رفته بین ۲۰ تا ۴۰ درصد می‌باشد، اما عطرهای ادوپرفیوم درصد ماده روغنیشان ۱۵ تا ۲۰ درصد است، بنابراین عطر پرفیوم از غلظت بالاتری نسبت به ادوپرفیوم برخوردار می‌باشد.
  • ماندگاری عطرهای پرفیوم از ادوپرفیوم بیشتر است، به طوری که پرفیوم‌ها بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت بر پوست می‌مانند، اما ادوپرفیوم‌ها ۵ تا ۸ ساعت ماندگاری دارند.
  • قیمت عطرهای پرفیوم بالاتر از ادوپرفیوم می‌باشد چرا که این عطرها به دلیل ماده معطرشان از غلظت و خلوص بالاتری نسبت به ادوپرفیوم‌ها برخوردار می‌باشند، بنابراین دوام رایحه‌های آن ها بیشتر است که همین ماندگاریشان موجب بالا رفتن قیمت آن ها می‌گردد.
  • به دلیل این که در تولید عطرهای ادوپرفیوم از آب و الکل زیادتری استفاده گردیده، این عطرها سبک‌تر هستند، اما عطرهای پرفیوم با داشتن غلظت بالایی از روغن معطر از نت‌های سنگین‌تری برخوردار می‌باشند.
  • عطرهای پرفیوم مناسب افرادی با پوست حساس می‌باشند، چرا که در مقابل عطرهای ادوپرفیوم درصد الکل استفاده در ترکیباتشان بسیار کم می‌باشد و آسیبی به پوست این افراد وارد نمی‌کند.‌

با توجه به قیمت مناسب‌تر و ماندگاری متوسط عطرهای ادوپرفیوم خرید این نمونه از عطرها جهت استفاده روزمره در میان مشتربان رواج بیشتری دارد.

فرق عطر با ادوپرفیوم

خرید عطر بهتر است یا ادو پرفیوم؟

خیلی از افراد به دنبال پاسخ این سوال هستند که خرید عطر بهتر است یا ادوپرفیوم؟! در پاسخ باید گفت ابتدا به بودجه‌اتان نگاهی بیندازید؛ عطر پرفیوم قیمت بالایی نسبت به ادوپرفیوم‌ها دارد، بنابراین اگر می‌خواهید عطر ماندگارتری داشته باشید با پرداخت هزینه بالاتر به خرید عطر پرفیوم بپردازید. سلیقه نیز در انتخاب بین عطر یا پرفیوم و ادوپرفیوم تاثیر زیادی دارد، برخی از افراد دوست دارند در طی روز بوی ملایمی بدهند و بوی عطرشان فضا را پر نکند، می‌دانید که پرفیوم‌ها هم پخش بوی بالایی دارند و هم از رایحه‌های قوی برخوردارند، بنابراین این مشتریان باید به سراغ ادوپرفیوم‌ها بروند. علاوه بر این برخی از افراد دچار مشکلات تنفسی و پوستی هستند، بنابراین به آن ها توصیه می‌شود به استفاده از عطرهای خالص همانند عطر پرفیوم بپردازند، اسانس‌های طبیعی با درصد بالا و کمترین میزان استفاده شده الکل در این عطرها، آن ها را به انتخاب ایده‌آلی برای استفاده افراد حساس تبدیل نموده است.

جمع بندی

اگر به دنبال خرید انواع عطر هستید، بهتر است ابتدا با اصطلاحات دنیای عطر آشنا شوید، به طوری که فرق عطر یا ادوپرفیوم را به خوبی متوجه شده و بتوانید یک انتخاب آگاهانه داشته باشید. عطر نیش یکی از بهترین مراکز عرضه اینترنتی لوکس‌ترین عطر و ادوپرفیوم‌ها می‌باشد که اطلاعات کاملی در مورد اسانس‌ها و رایحه‌های عطرهای خود در اختیار مشتریان قرار می‌دهد تا آن ها به خوبی با درک فرق عطر و ادوپرفیوم، بتوانند انتخابی متناسب با روحیات و سلیقه‌اشان داشته باشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

ارتباط با مشاوران

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من